VLE Elektronik

VLE Elektronik 2012 Yılında Bölgesel Otomotiv Sanayi‘nin elektronik ihtiyaçlarını karşılamak üzere Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde kuruldu. Müşterilerinin yurt dışından ithal ettiği elektronik kartların yerlileştirilmesine büyük katkıda bulundu. İlk olarak otomotiv aydınlatma ve sinyalizasyon ürünleri üreten firma, bugün otomotiv endüstrisinin ihtiyaç duyduğu çeşitli elektronik parçaları üretmektedir.

VLE Elektronik'in son teknoloji tesisinde üretimin büyük bir çoğunluğu endüstrinin şart koştuğu yüksek standartlarda ve tam otomatik tesislerde üretilmekte ve kalite kontrolü sağlanmaktadır. Bu becerilerini IATF 16949:2016, ISO 18001, ISO14001 sertifikasyonları ile belgelemiş olan firma BMW, Mercedes-Benz, Toyota gibi araç üreticileri tarafından kabul görmüş ve onlara sağladığı parçalarda tek tedarikçi olmayı başarmıştır.

Yanlızca üretim ile çalışmaya başlayan VLE Elektronik çok kısa sürede müşterilerine tasarım, üretilebilirlik, lojistik konsept tasarımı, ömür döngüsü yönetimi ve alternatif alt parça sağlamak gibi yüksek katma değerli hizmetleri de sunmaktadır.