VLE'de İSG ve Çevre

Uluslararası standartlara uygun üretim alanına sahip VLE Elektronik, sosyal sorumluluk bilincine sahip yetkin mühendis kadrosu, yüksek standartlardaki üretim teknolojisini sektöründe insan sağlığı ve çevresel etkileri ön planda gözeterek ROHS ( Tehlike İçeren Maddelerin Kısıtlanması ) direktiflerine tamamen uyumlu üretim ve proses malzemeleri kullanmaktadır.

Üretim süreçlerinde kurşun içermeyen malzeme ve sarf malzemelerinin kullanılması ile birlikte çalışanlarının sağlıklarını korumasının yanı sıra atıkları ile de dış çevrenin ağır metal etkisinin altında kalmasını engellemektedir. Kurşun İçermeyen ve ROHS Direktifiyle Uyumlu Üretim (Lazer Markalama, SMT, THT), test cihazları (ICT/FCT, Cross Section Makinesi, Stres Testi) ve son kontrol süreçlerinden sonra müşterisine tam zamanında, yüksek kalitede ürünler sunarak yetkinliklerini kanıtlamaktadır.

2015 yılında yapılan revizyon ile iklimlendirme ve enerji sistemlerini tam otomatik otomasyon sistemi ile yönetmeye başlayan VLE Elektronik çevresel ve çalışma koşullarına göre uyguladığı farklı senaryolarla yönetmeye başlamıştır. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Fan, kompresör, aydınlatma gibi sistemlerde son teknoloji enerji tasarruflu ürünler kullanılmakta ve satın alımlarda tercih edilmektedir.

Kalite ve güvenilirliğini, ISO 9001 ve TS ISO 16949 ve ISO 27001 belgelendirmeleri ile kanıtlamaktadır. Çevreye duyarlılık ilkesi doğrultusunda tüm iş süreçlerinin sonuçlarını çalışanlarına, bireylere ve topluma etkilerini ISO 14001, OHSAS 18001 standartlarına sahip olarak; aynı zamanda çevreye ve dünyaya etkilerini de göz önüne alarak, geleceğe değer katmayı amaçlamaktadır.